Тема: « Подорож до Країни здоров*я.»
Мета : поглибити знання дітей про свій організм , правила загартування та відпочинку , про режим дня ; закріплювати уявлення про важливість здоров*я та цінність життя ; закріплювати поняття про предмети особистої гігієни ; виховувати санітарну культуру та бажання бути здоровими .
Матеріал : картки із зображенням етапів режиму дня та сюжетні картинки , чарівна посилка з предметами особистої гігієни , загадки , м*яч.
Хід заняття .
1.      Організаційний момент .
Вихователь . Усім відомо , що бути здоровим приємно . А чи знаєте ви , як стати здоровим ? Здоров*я нам дає свіже повітря , спорт , фізкультура , особиста гігієна та правильне харчування . Сьогодні ми з вами вирушимо до Країни здоров*я .
2.      Ігрова ситуація . На допомогу в подорожі діти отримують чарівну посилку від Королеви Країни здоров*я .
Вихователь загадує загадку . Коли діти її відгадують , дістає з посилки предмет . Діти пояснюють , як ним користуватися .
_ Розчешу я кучері ,
  Кучері накручені ,
  Я – веселий молодець ,
  Я – густенький … ( гребінець ).
_ Мию , мию без жалю ,
  Мию там де брудно .
  А купатись не люблю ,
  Бо від того худну … ( мило ) .
_ Весела Акулинка пішла гулять по спинці .
  Поки вона гуляла – спинка чистою стала . ( Мочалка ) .
_ Полотняна доріжка
  Витирає ручки та ніжки . ( Рушник ) .
_ Який я є – таким покаже
  І без слів про все розкаже . ( Дзеркало . )
_ З пастою дружить ,
  Нам старанно служить . ( Щітка ) .
_ Живу у тюбику я ,
  Корисна і запашна . ( Паста ) .
3.      Робота з картками .
Вихователь пропонує дітям знайти зайвий предмет на картці та обвести його червоним олівцем , пояснити свій вибір .
4.      Дидактична гра « Гігієна » .
      Вихователь пропонує дітям серед розкладених на столі предметів відібрати ті , якими не можна ділитися з іншими . Пропонує дітям пояснити свій вибір .
     Предмети : м*яч , рушник , гребінець , виделка , ложка , лялька та інші .
5.      Дидактична гра « Режим дня » .
На дошці – чотири картки із зображенням частин доби . Діти добирають до кожної картки із сюжетними малюнками відповідно до частин доби .
Наприклад :
_ діти грають у футбол – день ;
_ діти сплять – ніч ;
_ чистить зуби – ранок ;
_ робить зарядку тощо .
6.      Фізкультхвилинка .
       Дружно руки підіймайте
      Вгору ,в боки опускайте ,
      Нахиліться , розігніться ,
     Станьте прямо , усміхніться .
     Руки вже за головою ,
     Тож дивіться перед собою .
   Випрямляємо хребет ,
   Лікті зводимо вперед .
   Мов метелики літаєм ,
    Міцні крильця розкриваєм .
    Будем спортом ми займатись ,
    Будем сили набиратись .
7.      Дидактична гра « По колу » .
Діти стоять у колі , передаючи під музику м*яч . На кому зупиниться музика – той відповідає на запитання .
Запитання :
-          Чому треба чистити зуби ?
-          Для чого потрібен денний сон ?
-          Чим корисне свіже повітря ?

-          Чи можна одним рушником витирати і руки  , і ноги ?

Немає коментарів:

Дописати коментар