Тема: Кришталева зима
      Мета: розвивати мислення , пізнавальну активність ; продовжити ознайомлювати дітей з характерними   ознаками зимового сезону; продовжувати розвивати вміння зосереджено слухати зміст тексту ; переказувати текст за запитаннями вихователя або за зразком вихователя; продовжувати вчити будувати відповідь згідно з причинно – наслідковим запитанням чому? ; вчити утворювати зменшено – пестливу форму від іменника ; закріплювати вміння виділяти звуки в словах ; виховувати доброзичливе ставлення один до одного .
       Матеріал : програвач , м’яч .

       Хід заняття .
1 .Стук у двері . Листоноша приніс для дітей посилку від зими . В посилці : лист від зими , картки з завданнями , сніжинки запитаннями , сніжинки для дітей , оповідання .       Читання оповідання В . Сухомлинського .
       Хлопчик хотів приголубити сніжинку .
      З неба летіла сніжинка . Вона була ніжна ,легка ,прозора ,мов пушинка, красива ,мов зірка,
       На землі стояв хлопчик . Він бачив , як падає сніжинка , і думав : “ Ось вона впаде комусь під ноги ,і її затопчуть “ .
       Ні не треба падати сніжинці на землю . Не треба її затоптувати .
       Хлопчик простягнув долоню . Він захотів приголубити сніжинку . А вона впала на добру , теплу його руку й розтала . Хлопчик із жалем дивиться на долоню . А там блищить крапелька , мов сльозинка .
2 . Переказ оповідання .
       Запитання :
      _ Яка була сніжинка ?
     _ Хто помітив сніжинку ?
     _ Про що подумав хлопчик ?
     _ Що зробив хлопчик ? Навіщо ?
     _ Що сталося із сніжинкою ?
3 . Робота з картками . Завдання 1 .
      Вихователь пропонує дітям назвати , що зображено на малюнках . Визначити , який малюнок зайвий . Чому ? Назвати ще три слова за темою Зима .
4 . Дидактична гра Так чи не так ? .
    Мета : вчити дітей будувати відповідь згідно з причинно – наслідковим - запитанням .
    Вихователь ставить дітям  запитання . Вони  повинні   дати  відповідь  “ так чи ні “ і довести свою думку ( чому ? )  .
     Запитання : 
·         Зима _ найхолодніша пора року ?  
·         Узимку _ ніколи не йде сніг ?
·         Річки та озера  взимку вкриваються кригою ? 
·         Сніг та крига _ це вода , що замерзла ?   
·         Сани та лижі _ це літні розваги ?
·         Зимою можна загоряти на пляжі ?
5 . Робота з картками . Завдання 2 .
      Вихователь пропонує дітям назвати зображені предмети , зєднати лініями предмети в пари і пояснити свій вибір .
6. Фізкультхвилинка .
             В гостях у нас зима,  зима  ,
             І прийшла вона не сама . 
             З нею прийшли діточки ,
             Маленькі сніжиночки .
             По групі вони кружляють ,
             На килим тихенько сідають.
     Під мелодійну музику діти плавно виконують танцювальні рухи  з сніжинками в руках , а потім , коли закінчиться музика , здмухнути їх з долоньок .
7 . Дидактична гра Пестливе слово назви сурову зиму задобри .
     Мета : вчити утворювати зменшено – пестливу форму від іменника .
     Вихователь називає слова , а діти утворюють від них пестливу форму .
      Наприклад : зима – зимонька , хмара – хмаронька . 
      Рекомендовані слова : мороз , сніг ,сани , кущ , дерево , дорога , вітер , сніжинка .
8 . Гра Веселий мяч – сніжка.
       Мета : удосконалювати вміння виділяти перший звук у слові .
       Діти стають у коло . Вихователь кидає мяч , а дитина повинна його спіймати та визначити перший звук у слові .
       Орієнтовні слова : зима , грудень , бурулька , лютий , мороз , сніг , лід , хурделиця , хуртовина , крига , холод , дерево .

9 . Підсумок . Зима надіслала дітям солодощі за те , що малята так  багато про неї знають і про все розповіли та цікаво переказували оповідання .                    

Немає коментарів:

Дописати коментар